خوراک ماهی قزل آلا

قزل آلا

تولید خوراک به دقیق‌ترین روش و با ترکیبی یک‌نواخت از اجزای جیره و استفاده از جدیدترین تکنولوژی اکسترودر تولید گردیده که ضمن داشتن شکل منظم با شناوری و غوطه‌وری مناسب موجب می‌گردد که خوراک در تمامی سطوح آب به شکل راحت‌تری در تمامی سطوح در دسترس ماهی قرار گیرد که همین امر رشد سریع و یکنواخت ماهی را سبب می‌گردد، این خوراک به دلیل استفاده از مواد همبند مناسب و نیز ژلاتینه شدن کامل نشاسته دارای داوام و قوام بسیار بالایی در آب بوده و به دلیل مقادیر زیاد پروتئین پودر ماهی دارای قابلیت هضم بالایی می‌باشد.

استفاده از این خوراک، رشد سریع و یکنواخت همراه با ضریب تبدیل مناسب در طول پرورش را تضمین می‌کند.

خوراک آغازین ماهی قزل‌آلا(SFT)

این یک خوراک با انرژی متوسط و پروتئین بالا بوده که برای بچه ماهیان لارو تا وزن ۱۵ گرم فرموله و در شش سایز تولید و ارائه می‌گردد. استفاده از ویتامن‌ها و ترکیبات ریزمغذی و نیز ترکیبات تقویت‌کننده‌ی سیستم ایمنی در این خوراک باعث گردیده که ضمن حفظ فلور میکروبی مفید دستگاه گوارش، افزایش مقاومت بچه ماهیان در برابر استرس و عوامل بیماری‌زا را نیز سبب گردد.

خوراک پیش‌پرواری ماهی قزل‌آلا (FFT)

این خوراک با داشتن ترکیبی یک‌نواخت در اجزای جیره و آردینگی میکرونیزه،ضمن داشتن شکل منظم با شناوری و غوطه‌وری مناسب موجب دسترسترسی راحت خوراک و رشد سریع و یک‌نواخت با ضریب تبدیل مناسب در این دوره‌ی بحرانی تولید می‌گردد.

این خوراک برای بچه ماهیان قزل‌آلا از وزن ۱۵ تا ۵۰ گرم در دو سایز تولید و عرضه می‌شود.

خوراک پرواری ماهی قزل‌آلا (GFT)

این خوراک که به‌منظور دوران پروار ماهی و برای وزن‌های ۵۰ گرم به بالا در چهار سایز فرموله و تولید می‌گردد، با توجه به استفاده از مواد اولیه با قابلیت هضم بالا و نیز تأمین ریزمغذی‌های مورد نیاز ماهی، رشد خوب و ضریب تبدیل کم خوراک در طول دوران پروار ماهی را سبب می‌گردد.

خوراک مولد ماهی قزل‌آلا (BFT)

این خوراک کامل برای ماهی مولد بوده که با استفاده از مواد مغذی با قابلیت هضم بالا و تعادل مناسب آمینیو اسیدی، جیره‌ای کاملا مناسب به‌منظور حفظ سلامت ماهیان مولد همراه با بهبود در باربری و تخم‌ریز آنها می‌باشد.استفاده از رنگدانه در این خوراک، موجب افزایش کیفیت تخم و بقاء مناسب لارو می‌گردد.

قزل2

(جدول میزان تغذیه روزانه خوراک اکسترود ماهی قزل آلا (براساس درصد وزن زنده در روز)
>20 ۱۸-۲۰ ۱۶-۱۸ ۱۴-۱۶ ۱۲-۱۴ ۱۰-۱۲ ۸-۱۰ ۶-۸ (° C) (gr)
۴/۵ ۴/۹ ۵/۳ ۵/۰ ۴/۶ ۳/۸ ۳/۱ ۲/۷ ۰/۵
۴/۰ ۴/۲ ۴/۵ ۴/۳ ۴/۰ ۳/۴ ۲/۷ ۲/۳ ۲
۳/۴ ۳/۶ ۳/۹ ۳/۸ ۳/۶ ۳/۰ ۲/۴ ۲/۱ ۵
۲/۸ ۳/۰ ۳/۳ ۳/۱ ۲/۹ ۲/۷ ۲/۲ ۱/۹ ۱۰
۲/۱ ۲/۶ ۲/۷ ۲/۶ ۲/۱ ۱/۷ ۱/۵ ۱/۴ ۲۵
۱/۷ ۲/۰ ۲/۱ ۲/۰ ۱/۷ ۱/۴ ۱/۳ ۱/۱ ۵۰
۱/۴ ۱/۶ ۱/۸ ۱/۶ ۱/۴ ۱/۳ ۱/۱ ۱/۰ ۱۰۰
۱/۴ ۱/۴ ۱/۷ ۱/۵ ۱/۴ ۱/۲ ۱/۰ ۰/۹ >200
مقادیر اعلام شده جدول فوق تقریبی بوده و بسته به شرایط هر مزرعه می تواند تغییر کند

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>